VEIDI, KĀDOS NĒSĀT PUSZĀBAKUS UN JUSTIES LABI!

Puszābaki ir salīdzinoši universāls apavu stils, un tie labi kombinējas ar dažādiem apģērbu komplektiem un stiliem. Šeit dažas idejas, kā sakombinēt apģērbu ar puszābakiem.

 1. Kleita vai svārki ar augstu jostu. Viegla, plandoša kleita vai svārki ar augsto jostu un puszābaki veidos harmonisku stilu un būs piemēroti vēlā pavasarī vai agrā rudenī.
 2. Džinsas un topi, kas ir universāls un ērts ikdienas apģērbs, savienojumā ar puszābakiem izskatīsies teicami. Ja vēl garderobē ir kāds garāks pavasara/rudens sezonas klasiskais mētelītis, koptēls būs veiksmīgs.
 3. Gaisīgas un platas auduma bikses kombinācijā ar puszābakiem lieliski iederēsies pavasara sezonas stila izpausmēs.
 4. Svītrkrekli un šalle apvienojumā ar puszābakiem ir tipiskas rudens sezonas kombinācija.
 5. Garas kleitas vai svārki kopā ar puszābakiem var radīt interesantu stila kontrastu. Svarīgi atcerēties, ka šaurāka stulma puszābaki šai kombinācijai stilistiski ir vispiemērotākie. 

Puszābaki un to stili

Dažāda stila puszābaki un katrs no tiem tēlam piešķirt stilam raksturīgās iezīmes un izskatu.

Populārākie puszābaku stili ir:

 • Čelsija zābaki, ko raksturo zems papēdis, vienkāršs dizains, zoles sānu izvirzījums un kas ir klasiski piemēroti ikdienai un formālām dzīves situācijām;
 • tautā sauktie armijnieku puszābaki ir smagnēji, ar izteiktiem zoles protektoriem, bieži vien šņorējami un ar šauru stulmu;
 • kovboja tipa puszābaki, kuriem raksturīgs smails purngals un slīps papēdis. Nereti no zamšādas un ar dažādiem dekoratīviem elementiem, piemēram, mežģīni, nelielām ķēdītēm u.tml;
 • šņorzābaki, kas parasti ir virs potītes, ar nelielu zolīti un noapaļotu purngalu;
 • puszābaki ar platu un blokam līdzīgu papēdi, kas ir stabili un atkal sāk iekarot stila pasaules virsotnes;
 • stiletto puszābaki, kam raksturīgs smails papēdis. Tas piešķir eleganci, stila izsmalcinātību un piemēroti saviesīgiem pasākumiem;
 • ķīļveida puszābakiem ir zole, kas vienmērīgi stiepjas visā pēdas garumā;
 • puszābaki ar smailu un atvērtu purngalu ir neierasti, bet vienlīdz aktuāli pārejai no vasaras uz rudens sezonu;
 • smailo purngalu puszābaki ir eleganti un teicami izskatīsies kombinācijā ar gaisīgu kleitu vai svārkiem;
 • puszābaki ar bārkstīm sānos ir izteikti bohēmiskā stila elements;
 • sportiskā stila puszābaki ar paaugstinātu zoli brīvā laika stilam.

Kāds puszābaku garums izskatīsies vislabāk?

Galvenais nosacījums, lai puszābaki uz kājas izskatītos labi, ir tā stulma augstums attiecībā pret kāju. Zābaka augstumam ir jābūt nedaudz pāri kājas šaurākajai daļai. 

Bikses iekšā zābakos vai pāri tiem?

Viens no aktuālajiem jautājumiem – bikses iekšā vai pāri zābakiem? Viss atkarīgs no bikšu modeļa. Ja bikses ir ar sašaurinātiem galiem, tās var atstāt puszābakos ar stila noteikumu, ka bikšu staras neveido rievas vai neestētiskus pacēlumus ārpus zābaka stulma. Bikses ar platākām bikšu starām noteikti nevajadzētu likt zābakos. Labāk tās atstāt brīvi krītošas pāri zābakiem. Ja bikšu staras ir ne šauras, ne tik platas, lai liktu pāri puszābakiem, viens no ieteikumiem ir tās uzlocīt līdz ar puszābaku stulma augstumu. Šāds risinājums izskatīsies ļoti labi ar šņorējamiem puszābakiem.

Stilam nav noteikumu jeb justies ērti un pašpārliecināti!

Eksperimentējiet ar savu stilu! Esiet radoši, jo puszābaki ir ļoti universāli apavi un tos var vilkt pat vasaras sezonā. Tikai eksperimentējot ar savu stilu un apģērba kombinācijām varat atrast to piemērotāko Jūsu dzīvesveidam un stilam kopumā. Mūsdienās vairs nav tik izteikti modes un stila noteikumi. Ja agrāk no stila viedokļa nebija pieņemami, ka no puszābakiem rēgojas zeķu maliņa, tad mūsdienās tas pat ir kļuvis par stilīgu momentu, jo īpaši tad, ja zeķēm ir krāsaina vai citādi dizainiski interesanta maliņa. 
Justies ērti un pašpārliecināti ir galvenais stila noteikums, kas mūsdienās ir stila noteikumu saraksta augšgalā. Visdažādākie puszābaku modeļi visām gada sezonām pieejami interneta veikalā 220.lv – gan vīriešiem, gan sievietēm brīvā laika puszābaki, formālie un ikdienas rudens, pavasara un ziemas puszābaki.

Related Posts

© 2024 NP - WordPress Theme by WPEnjoy